Supernatural | Türkiye FanPage Forum

Grigorij Jefimoviç Rasputin

Aşağa gitmek

Grigorij Jefimoviç Rasputin

Mesaj tarafından SaMueL Bir Ptsi Kas. 08, 2010 2:21 amHayatı

Grigorij Jefimoviç Rasputin 22 Ocak 1869'da, Ural Dağları'nın yakınındaki Pokrovskoye köyünde doğdu. Babası Jefim Jakoviç ve annesi Anna Wasiljevna, çiftçilerdi. Köyün önde gelen şahıslarından sayılan ailesi kendilerine ait topraklara sahiplerdi. 1886'dan 1901'e kadar Rasputin 15 sene boyunca Rusya'da gezip her yerde vaazlar verdi. En uzak yolculuğunda, Yunanistan'ın Athos Dağı'na kadar gitti.


Yükselişi


1905'te St. Petersburg'da Rasputin'in de katıldığı büyük bir dini toplantı yapıldı. Orada Johann von Kronstadt başta olmak üzere saygın din adamlarıyla tanıştı ve kısa zaman içinde kendisine bu çevrede saygın bir yer edindi. Bu sayede Çarlık Sarayının müdavilerinden oldu.1907 yılında Çar'ın oğlu Aleksey hemofili hastalığına yakalandığında doktorlar tüm çabalara rağmen iç kanamalarını durduramaz ve artık tıbbi olarak yapılabilecek bir şey olmadığını ve oğlanın yakın zamanda öleceğini Çara bildirirler. Saray camiasında varlığı bilinen Rasputin bu durumda son çare olarak Çariçe tarafından çağrılacak ve hipnotizma tekniğiyle çocuktaki iç ve dış kanamaları durduracaktır.Bu başarısından sonra Rasputin, Çar ailesi için çok önemli bir şahıs olur ve benzer tedavilerini ölüm yılı olan 1916'ya kadar sürdürür.


Ölümü

1. Dünya Savaşı sırasında alınan yenilgilerle beraber Çarlık rejiminin içine girdiği kriz derinleşir. Sarayda önemli etkiye sahip olan Rasputin Çariçe Alexandra Fyodorovna aracılığıyla devlet ve ordu yönetimine karışıyor, uzmanların önerilerinin aksine kararlar alınmasına yol açıyordu.Monarşinin devamını isteyenler arasında Rasputin'in ortadan kaldırılmasıyla beraber yönetimin düzeleceğine inananlar suikast planlamaya girişecektir. Suikastçilerin önde gelen ismi Prens Felix Yussupov'dur. Sarayda verilen bir yemek davetinde Rasputin'e zehir verilir. Pastalara ve kadehine siyanürün tozlaşmış hali konulur fakat Rasputin pastaları yemesine rağmen zehirlenmeyince silahla vurulur ve öldü zannedilir, Rasputin ayağa kalkarak Prensin yakasına yapışır, sonrasında bahçeye kaçarken zorlukla bir kez daha vurularak Karların üzerine düşer. Buzlu bir nehire atılan Rasputin köprünün ayaklarında ölü olarak bulunulduğunda otopsi yapılır.İlginçtir ki yapılan otopside Rasputinin nehirin içindeykende yaşadığı öğrenilmiştir. Daha sonra Defnedilmiştir.
avatar
SaMueL
Baş Melek
Baş Melek

Cinsiyet : Erkek
Yaş : 23
Doğum tarihi : 15/05/94
Mesaj Sayısı : 117
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 01/10/10
Nerden : Through Hell

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz